fotboll gronFotboll
fotboll ikon
discgolf ikon
handboll ikon
innebandy ikon
  • Juniorer
  • Veckans matcher

Veckans matcher

Matcher vårsäsongen 2016

V16 18.4. - 24.4.          
20.4. 18:00 TD12 Kakkonen karsinta EIF - PPJ/United Västerby hall
20.4. 20:00 C14 Kakkonen EIF - Kasiysi Karis konstgräs
21.4. 18:00 D12 Kakkonen karsinta EIF - KyIF/Sininen Västerby hall
21.4. 19:30 TD13 Kakkonen 8v8 EIF - FC Honka/Akatemia K04 Västerby hall
22.4. 20:00 TB16 EIF - KäPa Karis konstgräs
24.4. 13:00 C14 Ykkönen EIF/Väst 4 YJ - HJK/West sinival Karis konstgräs
             
V17 25.4. - 1.5.          
27.4. 20:00 TB16 EIF - LPS Karis konstgräs
28.4. 18:00 D13 Kakkonen 8v8 EIF/Grön - LoPa/Sininen Västerby hall
             
V18 2.5. - 8.5.          
3.5. 18:00 E10 EIF/vit - FC Honka/Haaste Mus Västerby hall
3.5. 19:10 E10 EIF Grön - Kasiysi/Keltainen Västerby hall
5.5. 11:00 E11 EIF/Vit - FC HIK Västerby hall
5.5. 12:10 E11 EIF - NuPS/Real Västerby hall
5.5. 14:00 TD13 Kakkonen 8v8 EIF - RiPS Västerby hall
5.5. 16:00 D13 Kakkonen 8v8 EIF/Grön - BK-46 Västerby hall
6.5. 20:00 C15 Kakkonen EIF - IIF Fotboll Karis konstgräs
7.5. 11:30 C14 Kakkonen EIF - MasKi Karis konstgräs
7.5. 16:00 B17 Kakkonen EIF - NuPS/L-U YJ Karis konstgräs
             
V19 9.5. - 15.5.          
11.5. 18:30 E11 EIF/Grön - KyIF/Keltainen Västerby hall
11.5. 18:00 TB16 EIF - FC Espoo/United Österby plan
12.5. 19:30 TD12 Kakkonen karsinta EIF - FC Espoo/United val Västerby hall
14.5. 12:00 C14 Ykkönen EIF/Väst 4 YJ - FC Espoo/United Österby plan
             
V20 16.5. - 22.5.          
16.5. 19:00 C14 Kakkonen EIF - ViTa Österby plan
17.5. 18:00 B17 Kakkonen EIF - KyIF Österby plan
17.5. 18:00 E11 EIF - FC Honka/Akatemia m06 Västerby hall
17.5. 19:10 E11 EIF/Vit - FC Lohja/Valencia Västerby hall
18.5. 18:00 TB16 EIF - PPJ Österby plan
18.5. 18:00 D13 Kakkonen 8v8 EIF/Grön - FC HIK Tenala plan
19.5. 18:00 E10 EIF/vit - Kasiysi/Red Västerby hall
19.5. 18:30 C15 Kakkonen EIF - FC Honka/Keltainen Österby plan
19.5. 19:10 E10 EIF Grön - LoPa/sininen Västerby hall
22.5. 14:00 TD13 Kakkonen 8v8 EIF - FC Kuusysi/sininen Tenala plan
             
V21 23.5. - 29.5.          
25.5. 18:00 D12 Kakkonen karsinta EIF - IIF Fotboll Tenala plan
25.5. 18:00 E11 EIF/Grön - FC Lohja/Barcelona Västerby hall
             
V22 30.5. - 5.6.          
27.5. 18:00 TD12 Kakkonen karsinta EIF - NuPS/Punainen Tenala plan
31.5. 19:00 C14 Ykkönen EIF/Väst 4 YJ - EBK Österby plan
1.6. 18:00 D13 Kakkonen 8v8 EIF/Grön - MasKi/Sininen Tenala plan
1.6. 18:00 E11 EIF - FC WILD/Sininen Västerby hall
1.6. 19:00 B17 Kakkonen EIF - LoPa Österby plan
1.6. 19:10 E11 EIF/Vit - KJS/Vihreä Västerby hall
1.6. 19:30 TD13 Kakkonen 8v8 EIF - FCFJ/Valkoinen Tenala plan
2.6. 18:00 E10 EIF Grön - FC Honka/Haukat 06m Västerby hall
2.6. 19:00 C14 Kakkonen EIF - LoPa Österby plan
3.6. 19:30 C15 Kakkonen EIF - VJS/0102 Österby plan
             
V23 6.6. - 12.6.          
6.6. 19:30 TB16 EIF - Gnistan/GPS United Österby plan
7.6. 18:00 E11 EIF - MasKi/Sininen Västerby hall
7.6. 18:00 C14 Kakkonen EIF - EPS/Valkoinen Österby plan
7.6. 19:10 E11 EIF/Grön - FC WILD/Valkoinen Västerby hall
8.6. 18:30 Ykkönen EIF - FF Jaro Centrumplan
9.6. 18:00 E10 EIF/vit - GrIFK/Sweden Västerby hall
9.6. 19:00 C15 Alue BK-46/Väst4 YJ - VJS Österby plan
             
V24 13.6. - 19.6.          
14.6. 18:00 E11 EIF/Vit - BK-46/vit Västerby hall
14.6. 18:00 C14 Ykkönen EIF/Väst 4 YJ - FC Kontu/sininen Österby plan
15.6. 18:00 E10 EIF/vit - KyIF Västerby hall
15.6. 19:00 TD13 Kakkonen 8v8 EIF - FC Loviisa Tenala plan
15.6. 19:10 E10 EIF Grön - KyIF/SIninen Västerby hall
16.6. 19:30 D12 Kakkonen karsinta EIF - FC Lohja/04 Tenala plan
17.6. 18:00 TD12 Kakkonen karsinta EIF - LoPa Tenala plan
17.6. 19:00 B17 Kakkonen EIF - GrIFK/City Österby plan
             
V25 20.6. - 26.6.          
22.6. 18:00 C15 Kakkonen EIF - Kasiysi Österby plan

fotboll ikon
discgolf ikon
handboll ikon
innebandy ikon